Jak se přihlásit:
Pokud jste se rozhodli že využijete našich služeb, potom musíte nejprve splnit podmínky pro přijetí, které jsou stanoveny zákonem č. 247/2000 Sb. v §13 odst.1.
Postupujte prosím podle následujících pokynů:
Formuláře si můžete vyzvednou při zahájení kurzu, nebo po dohodě na sídle firmy.
Případně si můžete stáhnout formulář pro posouzení zdravotní způsobilosti, vyplnit jej, nechat potvrdit lékařem a přinést na zahájení již vyplněný.
Přihlášku do kurzu a Všeobecné obchodní podmínky si můžete vyplnit při zahájení na místě.
Průběh kurzů:
Výuka a výcvik probíhají podle zákona č.247/2000 Sb. o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel.Teoretická výuka probíhá buď formou kurzu s pravidelnou docházkou na přednášky nebo formou tzv. dálkového studia podle individuálního studijního plánu, kdy se žák připravuje formou samostudia a absolvuje povinné konzultace s učitelem.
Předměty teoretické výuky:
- předpisy o provozu vozidel
- ovládání a údržba vozidla
- teorie řízení a zásad bezpečné jízdy
- zdravotnická příprava
Praktický výcvik:
Rozsah praktického výcviku je stanoven v příloze č.3 zákona č.247/2000 Sb.
Předměty praktického výcviku:
- řízení vozidla,
- praktická údržba vozidla
- zdravotnická příprava
Přijetí do výcviku a zahájení kurzu
Výcvik může být zahájen poté, kdy v autoškole odevzdáte vyplněnou "Žádost o řidičské oprávnění" a "Posudek o zdravotní způsobilosti" k řízení.
Osoby mladší 18 let musí mít na žádosti souhlas svého zákonného zástupce.
Osoby mladší 15 let ( sk. AM) musí mít na žádosti souhlas svého zákonného zástupce úředně ověřený.
Délka kurzu:
Délka kurzu závisí na řadě faktorů, především na počtu hodin příslušného druhu výcviku a termínu zkoušky, který je přidělen městským úřadem.
Obvyklá délka kurzů pro skupinu B je 6-8 týdnů. Není vyloučeno zajistit na přání žáka kurz intenzivní formou, kdy lze dobu výcviku výrazně zkrátit.
Ukončení kurzu:
Váš výcvik můžeme ukončit poté, kdy absolvujete výuku a výcvik dle učební osnovy. Počty vyučovacích hodin jsou stanoveny jako minimální,tudíž Vám nic nebrání domluvit si s učitelem takový počet hodin, abyste se k závěrečné zkoušce cítili 100% připraveni.
Závěrečná zkouška
Termín zkoušky si dohodnete tak, aby navazoval na ukončení výcviku a aby mezi poslední jízdou a zkouškou nebyla výrazná prodleva. Poslední jízdu absolvujete zpravidla těsně před zkouškou.
Na zkoušku Vás přihlašuje autoškola.
Zkouška probíhá v jeden den, provádí ji s Vámi zkušební komisař MěÚ Třeboň a skládá se ze 3 částí:
- v budově MěÚ Třeboň písemný test počítačovou formou z pravidel o provozu na pozemních komunikacích a zdravotní přípravy
- u vozidla ústní zkouška ze znalostí ovládání a údržby vozidla (mimo sk. A, B)
- zkouška z praktické jízdy
*Za závěrečnou zkoušku zaplatíte obecnímu úřadu správní poplatek ve výši 700,- Kč.
Opakovaná zkouška
Pokud jste v některé části zkoušky neprospěli, opakujete pouze tuto část zkoušky. Opakovanou zkoušku smíte absolvovat nejdříve za 5 pracovních dní ode dne konání neúspěšné zkoušky. Všechny zkoušky je třeba složit do 6 měsíců ode dne zahájení první zkoušky, v opačném případě musíte před další zkouškou absolvovat novou výuku a výcvik v plném rozsahu.